Svetovno Prvenstvo V Ragbiju 2019

Ekipe za svetovno prvenstvo v ragbiju 2019: kdo bo igral za 20 ekip na Japonskem?

Irska, Wales, Anglija in Škotska so objavile svoje ekipe

Kapetan Nove Zelandije Kieran Read bo vodil All Blacks, ko si želijo braniti svetovno prvenstvo v ragbiju

Kapetan Nove Zelandije Kieran Read bo vodil All Blacks, ko si želijo braniti svetovno prvenstvo v ragbiju

Phil Walter/Getty Images

Svetovno prvenstvo v ragbiju 2019

  • Kdaj: od 20. septembra do 2. novembra
  • Kje: 12 lokacij po vsej Japonski
  • Ekipe: 20
  • Število tekem: 48
  • UK TV kanal: v živo ITV

Dvajset mednarodnih ragbijevskih zvez se bo borilo za slavo na svetovnem prvenstvu v ragbiju 2019 na Japonskem.



Turnir se prične v petek, 20. septembra, ko se bo gostiteljica na uvodni tekmi v skupini A pomerila z Rusijo.

Tukaj si ogledamo bazene svetovnega pokala v ragbiju, države in ekipe.

Skupina A: Japonska, Rusija, Irska, Škotska, Samoa

Japonska
  • Glavni trener: Jamie Joseph
  • Napadalci: Keita Inagaki, Yusuke Kizu, Jiwon Koo, Isileli Nakajima, Asaeli Ai Valu, Takuya Kitade, Atsushi Sakate, Shota Horie, Luke Thompson, Wimpie van der Walt, Uwe Helu, James Moore, Hendrik Tui, Yoshitaka Lekunaga ( kapetan), Pieter Labuschagne, Kazuki Himeno, Amanaki Lelei Mafi
  • Hrbti: Kaito Shigeno, Fumiaki Tanaka, Yutaka Nagare, Yu Tamura, Rikiya Matsuda, Kenki Fukuoka, Ataata Moeakiola, Lomano Lava Lemeki, William Tupou, Ryoto Nakamura, Timothy Lafaele, Kotaro Matsushima, Ryohei Yamanaka
Rusija
  • Glavni trener: Lin Jones
  • Napadalci: Azamat Bitiev, Andrey Garbuzov, Kirill Gotovtsev, Victor Gresev, Bogdan Fedotko, Vitaliy Zhivatov, Evgeny Matveev, Andrey Polivalov, Vladimir Podrezov, Evgeny Yelgin, Stanislav Selsky, Nikita Vavilin, Sergey Chernyshev, Roman Oleg Chernysh Khod, Andrey Chernyshev, Roman Oleg Khod , Andrej Valery Morozov, Anton Sychev
  • Hrbti: Vasilij Artemjev (kapetan), Igor Galinovsky, Kiril Golosnitsky, Vasilij Dorofejev, Jurij Kušnarev, German Davydov, Dmitrij Perov, Vladislav Sozonov, Dmitrij Gerasimov, Ramil Gaysin, Denis Simplikevič, Vladimir Ostroushko, Sergej Janjuškin
Irska
  • Glavni trener: Joe Schmidt
  • Napadalci: CJ Stander, Josh van der Flier, Peter O'Mahony, Rhys Ruddock, Jack Conan, Tadhg Beirne, Jean Kleyn, Iain Henderson, James Ryan, Rory Best (kapetan), Niall Scannell, Sean Cronin, Tadhg Furlong, Andrew Porter , Cian Healy, Dave Kilcoyne, John Ryan
  • Hrbet: Rob Kearney, Keith Earls, Andrew Conway, Jordan Larmour, Chris Farrell, Robbie Henshaw, Garry Ringrose, Bundee Aki, Jacob Stockdale, Johnny Sexton, Joey Carbery, Jack Carty, Conor Murray, Luke McGrath
Škotska
  • Selektor: Gregor Townsend
  • Napadalci: John Barclay, Simon Berghan, Fraser Brown, Scott Cummings, Allan Dell, Zander Fagerson, Grant Gilchrist, Jonny Gray, Stuart McInally (kapetan), WP Nel, Gordon Reid, Jamie Ritchie, Blade Thomson, Ben Toolis, George Turner, Hamish Watson, Ryan Wilson
  • Hrbet: Darcy Graham, Chris Harris, Adam Hastings, Stuart Hogg, George Horne, Peter Horne, Sam Johnson, Blair Kinghorn, Greig Laidlaw, Sean Maitland, Ali Price, Finn Russell, Tommy Seymour, Duncan Taylor
Samoa
  • Glavni trener: Steve Jackson
  • Napadalci: Afaesetiti Amosa, TJ Ioane, Jack Lam (kapetan), Piula Fa'asalele, Josh Tyrell, Chris Vui, Teofilo Paulo, Kane Leaupepe, Senio Toleafoa, Michael Alaalatoa, Paul Alo-Emile, James Lay, Jordan Lay, Logovi ' pri Mulipola, Motu Matu'u, Ray Niuia, Seilala Lam
  • Hrbti: Ed Fidow, Tim Nanai-Williams, Ahsee Tuala, Belgija Tuatagaloa, Henry Taefu, Alapati Leiua, Reynold Lee-Lo, Kieron Fonotia, AJ Atatimu, Tusi Pisi, Ulupano Seuteni, Dwayne Polotaivao, Melani Maloluvao, Scott Matavao
Tekmovanje za Pool A
  • 20. september: Japonska proti Rusiji (11.45; tokijski stadion, Tokio)
  • 22. september: Irska proti Škotski (8.45; mednarodni stadion, Yokohama)
  • 24. september: Rusija proti Samoi (11.15; Kumagaya Rugby Grounds, Kumagaya)
  • 28. september: Japonska proti Irski (8.15; Shizuoka Stadium Ecopa, Shizuoka)
  • 30. september: Škotska proti Samoi (11.15; stadion Kobe Misaki, Kobe)
  • 3. oktober: Irska vs. Rusija (11.15; stadion Kobe Misaki, Kobe)
  • 5. oktober: Japonska proti Samoi (11.30; stadion City of Toyota, Aichi)
  • 9. oktober: Škotska proti Rusiji (8.15; Shizuoka Stadium Ecopa, Shizuoka)
  • 12. oktober: Irska proti Samoi (11.45; nogometni stadion Hakatanomori, Fukuoka)
  • 13. oktober: Japonska proti Škotski (11.45; mednarodni stadion, Yokohama)
Duane Vermeulen poskusi Južna Afrika 23 Anglija 12 rugby Union

Skupina B: Nova Zelandija, Južna Afrika, Italija, Namibija, Kanada

Nova Zelandija
  • Glavni trener: Steve Hansen
  • Napadalci: Kieran Read (kapetan), Ardie Savea, Sam Cane, Matt Todd, Shannon Frizell, Brodie Retallick, Sam Whitelock, Scott Barrett, Patrick Tuipulotu, Joe Moody, Nepo Laulala, Ofa Tuungafasi, Angus Ta'avao, Atu Moli, Codie Taylor, Dane Coles, Liam Coltman
  • Hrbet: Ben Smith, Rieko Ioane, Jordie Barrett, George Bridge, Sevu Reece, Ryan Crotty, Sonny Bill Williams, Jack Goodhue, Anton Lienert-Brown, Beauden Barrett, Richie Mo'unga, Aaron Smith, TJ Perenara, Brad Weber
Južna Afrika
  • Glavni trener: Rassie Erasmus
  • Napadalci: Schalk Brits, Bongi Mbonambi, Malcolm Marx, Frans Malherbe, Trevor Nyakane, Vincent Koch, Steven Kitshoff, Tendai Mtawarira, RG Snyman, Eben Etzebeth, Lood de Jager, Franco Mostert, Siya Kolisi (kapetan), Kwagga Logu Smithw, , Pieter-Steph du Toit, Duane Vermeulen
  • Hrbti: Willie le Roux, Warrick Gelant, Cheslin Kolbe, Sbu Nkosi, Makazole Mapimpi, Lukhanyo Am, Damian de Allende, Frans Steyn, Jesse Kriel, Handre Pollard, Elton Jantjies, Faf de Klerk, Cobus Reinach, Herschel Jantjies
Italija
  • Glavni trener: Conor O'Shea
  • Napadalci: Simone Ferrari, Andrea Lovotti, Tiziano Pasquali, Nicola Quaglio, Marco Riccioni, Federico Zani, Luca Bigi, Oliviero Fabiani, Leonardo Ghiraldini, Dean Budd, Federico Ruzza, David Sisi, Alessandro Zanni, Maxime Mbanda, Se Serbase Negri, Se Sertian Negri kapetan) Jake Polledri, Abraham Steyn
  • Hrbti: Callum Braley, Guglielmo Palazzani, Tito Tebaldi, Tommaso Allan, Carlo Canna, Tommaso Benvenuti, Michele Campagnaro, Luca Morisi, Mattia Bellini, Giulio Bisegni, Jayden Hayward, Matteo Minozzi, Edoardo Padovani
Namibija
  • Glavni trener: Phil Davies
  • Napadalci: Obert Nortje, Louis van der Westhuizen, Torsten van Jaarsveld, Aranos Coetzee, AJ de Klerk, André Rademeyer, Desiderius Sethie, Nelius Theron, Johan Retief, Tjiuee Uanivi, PJ van Lill, Adriaan Booysen, Wiau Forradie, Thomas, Thomas, Gaoseb, Max Katjijeko, Rohan Kitshoff, Janco Venter
  • Hrbti: Helarius Kisting, Lesley Klim, PJ Walters, Chad Plato, Johann Tromp, Darryl de la Harpe, Johan Deysel, JC Greyling, Justin Newman, Janry du Toit, Cliven Loubser, Eugene Jantjies, Damian Stevens
Kanada
  • Glavni trener: Kingsley Jones
  • Napadalci: Tyler Ardron (kapetan), Kyle Baillie, Justin Blanchet, Hubert Buydens, Luke Campbell, Matt Heaton, Eric Howard, Jake Ilnicki, Cole Keith, Conor Keys, Evan Olmstead, Benoit Piffero, Andrew Quattrin, Lucas Rumballars, Dju Duru, Mike Sheppard, Matthew Tierney
  • Hrbet: Nick Blevins, Andrew Coe, Jeff Hassler, Ciaran Hearn, Ben LeSage, Phil Mack, Jamie Mackenzie, Gordon McRorie, Peter Nelson, Shane O'Leary, Patrick Parfrey, Taylor Paris, Conor Trainor, DTH van der Merwe
Razporedi skupine B
  • 21. september: Nova Zelandija proti Južni Afriki (10.45; mednarodni stadion, Yokohama)
  • 22. september: Italija proti Namibiji (6.15; ragbi stadion Hanazono, Osaka)
  • 26. september: Italija proti Kanadi (8.45; nogometni stadion Hakatanomori, Fukuoka)
  • 28. september: Južna Afrika proti Namibiji (10.45; stadion City of Toyota, Aichi)
  • 2. oktober: Nova Zelandija proti Kanadi (Oita Stadium, Oita)
  • 4. oktober: Južna Afrika proti Italiji (10.45; Shizuoka Stadium Ecopa, Shizuoka)
  • 6. oktober: Nova Zelandija proti Namibiji (5.45; tokijski stadion, Tokio)
  • 8. oktober: Južna Afrika proti Kanadi (11.45; stadion Kobe Misaki, Kobe)
  • 12. oktober: Nova Zelandija proti Italiji (5.45; City of Toyota Stadium, Aichi)
  • 13. oktober: Namibija proti Kanadi (4.15; Kamaishi Recovery Memorial Stadium, Kamaishi)
Eddie Jones je glavni trener angleške reprezentance v ragbiju

Henry Browne/Getty Images

Skupina C: Francija, Argentina, Anglija, Tonga, ZDA

Francija
  • Selektor: Jacques Brunel
  • Napadalci: Gregory Alldritt, Demba Bamba, Yacouba Camara, Camille Chat, Paul Gabrillagues, Guilhem Guirado (kapetan), Arthur Iturria, Felix Lambey, Wenceslas Lauret, Bernard Le Roux, Peato Mauvaka, Jefferson Poirot, Louis Se Prisoano, E Damerick Se Prisoano, E Damerick , Rabah Slimani, Sebastien Vahaamahina
  • Hrbti: Geoffrey Doumayrou, Antoine Dupont, Gael Fickou, Wesley Fofana, Sofiane Guitoune, Yoann Huget, Camille Lopez, Maxime Machenaud, Maxime Medard, Romain Ntamack, Damian Penaud, Alivereti Raka, Thomas Serin Ramos, Baptiste
Argentina
  • Selektor: Mario Ledesma
  • Napadalci: Nahuel Tetaz Chapparo, Mayco Vivas, Agustin Creevy, Julian Montoya, Santiago Socino, Juan Figallo, Santiago Medrano, Enrique Pieretto, Guido Petti, Tomas Lavanini, Matias Alemanno, Pablo Matera, Tomas Lezana, Desi Marcos, Javi Marcos, Krezana Bruni, Juan Manuel Leguizamon
  • Hrbti: Tomas Cubelli, Felipe Ezcurra, Nicolas Sanchez, Benjamin Urdapilleta, Jeronimo de la Fuente, Matias Orlando, Matias Moroni, Lucan Mensa, Juan Cruz Mallia, Ramiro Moyano, Bautista Delguy, Emiliano Boffelli, Joaquin Tuculet
Anglija
  • Glavni trener: Eddie Jones
  • Napadalci: Dan Cole, Luke Cowan-Dickie, Tom Curry, Ellis Genge, Jamie George, Maro Itoje, George Kruis, Joe Launchbury, Courtney Lawes, Lewis Ludlam, Joe Marler, Kyle Sinckler, Jack Singleton, Sam Underhill, Billy Vunipola, Mako Vunipola, Mark Wilson
  • Hrbti: Joe Cokanasiga, Elliot Daly, Owen Farrell (kapetan), George Ford, Piers Francis, Willi Heinz, Jonathan Joseph, Jonny May, Ruaridh McConnochie, Jack Nowell, Henry Slade, Manu Tuilagi, Anthony Watson, Ben Youngs
Tonga
  • Trener: Toutai Kefu
  • Napadalci: Siegfried Fisiihoi, Vunipola Fifita, Latu Talakai, Paula Ngauamo, Sosefo Sakalia, Siua Maile, Siua Halanukonuka, Ma'afu Fia, Ben Tameifuna, Sam Lousi, Leva Fifita, Sitiveni Mafi, Sione Vaipul Lokafoni, Sione Vaipul Lokafoni , Dan Faleafa, Nasi Manu
  • Hrbti: Sonatane Takulua, Leon ’Fukofuka, Samisoni Fisilau, Kurt Morath, James’ Faiva, Siale Piutau, Malietoa Hingano, Nafi Tuitavake, Atieli Pakalani, David Halaifonua, Viliami Lolohea, Cooper Vuna, Telusa Veainu
Združene države
  • Generalni direktor: Dave Hodges
  • Napadalci: David Ainu'u, Malon Al-Jiboori, Nate Brakeley, Nick Civetta, Cam Dolan, Dylan Fawsitt, Eric Fry, Hanco Germishuys, James Hilterbrand, Olive Kilifi, Tony Lamborn, Titi Lamositele, Ben Landry, Paul Mullen, Gregor Peterson , Ben Pinkelman, John Quill, Joseph Taufeteâe
  • Hrbet: Blaine Scully, Nate Augspurger, Marcel Brache, Bryce Campbell, Shaun Davies, Ruben De Haas, Will Hooley, Martin Iosefo, Paul Lasike, AJ MacGinty, Will Magie, Thretton Palamo, Mike Teâo
Razporeditev Pool C
  • 21. september: Francija proti Argentini (8.15; tokijski stadion, Tokio)
  • 22. september: Anglija proti Tongi (11.15; Sapporo Dome, Sapporo)
  • 26. september: Anglija proti ZDA (11.45; stadion Kobe Misaki, Kobe)
  • 28. september: Argentina proti Tongi (5.45; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
  • 2 October: France vs. USA (8.45am; Hakatanomori Football Stadium, Fukuoka)
  • 5. oktober: Anglija proti Argentini (9:00; tokijski stadion, Tokio)
  • 6. oktober: Francija vs. Tonga (8.45; atletski stadion prefekture Kumamoto, Kumamoto)
  • 9. oktober: Argentina proti ZDA (5.45; prefektalno igrišče za ragbi Kumagaya, Kumagaya)
  • 12. oktober: Anglija proti Franciji (9.15; mednarodni stadion, Yokohama)
  • 13. oktober: ZDA proti Tongi (6.45; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
Nogometaši Walesa praznujejo zmago šestih narodov leta 2019 nad Anglijo v Cardiffu

Geoff Caddick/AFP/Getty Images

Skupina D: Avstralija, Fidži, Wales, Gruzija, Urugvaj

Avstralija
  • Trener: Michael Cheika
  • Napadalci: Isi Naisarani, Jack Dempsey, Michael Hooper (kapetan), David Pocock, Lukhan Salakaia-Loto, Rory Arnold, Izack Rodda, Adam Coleman, Rob Simmons, Allan Alaalatoa, Taniela Tupou, Sekope Kepu, Scott Sio, James Slipper, Tolu Latu, jadranje, Jordan Wales
  • Hrbti: Kurtley Beale, Dane Haylett-Petty, Reece Hodge, Marika Koroibete, Jordan Petaia, Adam Ashley-Cooper, Tevita Kuridrani, James O'Connor, Samu Kerevi, Matt Toomua, Christian Leali'ifano, Bernard Foley, Nic White, Will Genija
Fidži
  • Glavni trener: John McKee
  • Napadalci: Mesulame Dolokoto, Samuel Matavesi, Ratu Vere Vugakoto, Campese Ma'afu, Eroni Mawi, Peni Ravai, Manasa Saulo, Kalivati ​​Tawake, Tevita Cavubati, Leone Nakarawa, Api Ratuniyarawa, Tevita Ratuva, Vilia Matameni, Vilia Mat Voka, Dominic Waqaniburotu, Peceli Yato
  • Hrbti: Frank Lomani, Nikola Matawalu, Henry Seniloli, Levani Botia, Jale Vatubua, Ben Volavola, Vereniki Goneva, Filipo Nakosi, Waisea Nayacalevu, Semi Radradra, Josua Tuisova, Joshua Matavesi, Alivereti Veitokani, Kini Murimurivalu
Wales
  • Glavni trener: Warren Gatland
  • Napadalci: Jake Ball, Adam Beard, Rhys Carre, James Davies, Elliot Dee, Ryan Elias, Tomas Francis, Cory Hill, Alun Wyn Jones (kapetan), Wyn Jones, Dillon Lewis, Ross Moriarty, Josh Navidi, Ken Owens, Aaron Shingler , Nicky Smith, Justin Tipuric, Aaron Wainwright
  • Hrbti: Josh Adams, Hallam Amos, Dan Biggar, Aled Davies, Gareth Davies, Jonathan Davies, Leigh Halfpenny, George North, Hadleigh Parkes, Rhys Patchell, Owen Watkin, Liam Williams, Tomos Williams
Gruzija
  • Trener: Milton Haig
  • Napadalci: Mikheil Nariashvili, Guram Gogichashvili, Shalva Mamukashvili, Jaba Bregvadze, Vano Karkadze, Levan Chilachava, Giorgi Melikidze, Beka Gigashvili, Giorgi Nemsadze, Shalva Sutiashvili, Mamuka Gorguta Sagodze, Kote Putli Giorghin, Kote Putli Giorghin
  • Hrbti: Sandro Todua, Soso Matiashvili, Mirian Modebadze, Zurab Dzneladze, Davit Katcharava, Merab Sharikadze, Tamaz Mtchedlidze, Giorgi Kveseladze, Lasha Malaghuradze, Lasha Khmaladze, Tedo Abzhandadze, Giorgi Lob Begazhanidze, Georgi Lo Begazhanidze,
Urugvaj
  • Selektor: Esteban Meneses
  • Napadalci: Facundo Gattas, Joaquín Jaunsolo, Mateo Sanguinetti, Germán Kessler, Guillermo Pujadas, Diego Arbelo, Juan Echeverría, Juan Pedro Rombys, Ignacio Dotti, Manuel Leindekar, Diego Ci Manuela, Franco Lamana, Diego Ci Manuela, Franco Lamana, Ju Manuela, Manuela Ci Manuela, Franco Lamana Gaminara (kapetan), Juan Diego Ormaechea, Alejandro Nieto
  • Hrbti: Agustín Ormaechea, Santiago Arata, Felipe Berchesi, Felipe Etcheverry, Juan Manuel Cat, Santiago Vilaseca, Agustín Della Corte, Tomás Inciarte, Federico Favaro, Nicolás Freitas, Leandro Leivas, Gastón Silva Mieres, Rodrigo
Tekmovanje Pool D
  • 21. september: Avstralija proti Fidžiju (5.45; Sapporo Dome, Sapporo)
  • 23. september: Wales proti Gruziji (11.15; City of Toyota Stadium, Aichi)
  • 25. september: Fidži proti Urugvaju (6.15; Kamaishi Recovery Memorial Stadium, Kamaishi)
  • 29. september: Gruzija proti Urugvaju (6.15; prefektalno igrišče za ragbi Kumagaya, Kumagaya)
  • 29. september: Avstralija proti Walesu (8.45; tokijski stadion, Tokio)
  • 3. oktober: Gruzija vs. Fidži (6.15; Hanazono Rugby Stadium, Osaka)
  • 5. oktober: Avstralija proti Urugvaju (6.15; stadion Oita, Oita)
  • 9. oktober: Wales proti Fidžiju (10.45; stadion Oita, Oita)
  • 11. oktober: Avstralija vs. Gruzija (11.15; Shizuoka Stadium Ecopa, Shizuoka)
  • 13. oktober: Wales vs. Urugvaj (9.15; atletski stadion prefekture Kumamoto, Kumamoto)
Svetovno prvenstvo v ragbiju 2019 bo na Japonskem potekalo od 20. septembra do 2. novembra

Datumi izločilnih točk za svetovno prvenstvo v ragbiju

RWC četrtfinale
  • 19. oktober: zmagovalec skupine C proti drugouvrščeni skupini D (8.15; stadion Oita, Oita)
  • 19. oktober: zmagovalec skupine B proti drugouvrščeni skupini A (11.15; tokijski stadion, Tokio)
  • 20. oktober: zmagovalec skupine D proti drugouvrščeni skupini C (8.15; stadion Oita, Oita)
  • 20. oktober: zmagovalec skupine A proti drugouvrščeni skupini B (11.15; tokijski stadion, Tokio)
Polfinale RWC
  • 26. oktober: zmagovalec QF1 proti zmagovalec QF2 (9:00; mednarodni stadion, Yokohama)
  • 27. oktober: Zmagovalec QF3 proti Zmagovalec QF4 (9:00; Mednarodni stadion, Yokohama)
Tekma za bronasto medaljo RWC
  • 1. november: Loser SF1 proti Loser SF2 (9:00; tokijski stadion, Tokio)
Finale svetovnega prvenstva v ragbiju 2019
  • 2. november: zmagovalec SF1 proti zmagovalec SF2 (9:00; mednarodni stadion, Yokohama)