Evro 2020

Euro 2020: razpored, britanski TV vodnik, začetni časi, skupine, ekipe, lokacije

BBC in ITV bosta delila poročanje o evropskem prvenstvu

Uefa pokal evropskega nogometnega prvenstva Euro 2020

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

BBC Sport in ITV sta potrdila, katere tekme bosta v živo predvajala iz skupinskega dela evropskega prvenstva Uefa 2020.

Euro 2020 bo potekal od 12. junija do 12. julija in bo potekal v 12 mestih gostiteljicah po vsej celini.



Uvodna tekma med Turčijo in Italijo bo na Stadio Olimpico v Rimu in je na sporedu v živo BBC .

BBC bo prikazal tudi prvo tekmo skupine D Anglije, proti Hrvaški na Wembleyju v nedeljo, 14. junija, in uvodni tekmi Walesa v skupini A, proti Švici v soboto 13. junija in Turčiji v sredo, 17. junija, obe pa bosta v Bakuju.

ITV bo prikazal dve večerni tekmi skupinskega dela Anglije, proti zmagovalcu končnice C na Wembleyju v petek, 19. junija, in proti Češki, ponovno na Wembleyju, v torek, 23. junija. Italija proti Walesu v Rimu v nedeljo 21. junija bo tudi na ITV.

BBC ima prvo izbiro tekem v osmini finala in v četrtfinalu. Tako BBC kot ITV bosta prikazala finale Eura 2020 12. julija na Wembleyju.

skupine za Euro 2020
  • Skupina A: Turčija, Italija, Wales, Švica
  • Skupina B: Danska, Finska, Belgija, Rusija
  • Skupina C: Nizozemska, Ukrajina, Avstrija, zmagovalec končnice D (A)*
  • Skupina D: Anglija, Hrvaška, zmagovalec končnice C, Češka
  • Skupina E: Španija, Švedska, Poljska, zmagovalec končnice B
  • Skupina F: zmagovalec končnice A (D)*, Portugalska, Francija, Nemčija

* Po podatkih Uefe: zmagovalec končnice A je razporejen v skupino F, zmagovalec končnice D pa v skupino C. Če se Romunija uvrsti med zmagovalke poti A, bo igrala v skupini C, zmagovalec končnice D pa bo prestavljen v skupino F. Zmagovalci končnice bodo znani marca 2020.

Razpored skupin, čas začetka v Združenem kraljestvu in TV vodnik

petek 12. junija
  • Skupina A: Turčija proti Italiji (Rim; 20.00 v živo na BBC)
Sobota 13. junija
  • Skupina A: Wales proti Švici (Baku; ob 14.00 v živo na BBC)
  • Skupina B: Danska proti Finski (København; ob 17. uri v živo na BBC)
  • Skupina B: Belgija proti Rusiji (Sankt Peterburg; ob 20.00 v živo na ITV)
nedelja 14. junija
  • Skupina D: Anglija proti Hrvaški (London; 14. uri v živo na BBC)
  • Skupina C: Avstrija proti zmagovalcu končnice D ali A* (Bukarešta; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina C: Nizozemska proti Ukrajini (Amsterdam; ob 20.00 v živo na ITV)
Ponedeljek 15. junija
  • Skupina D: zmagovalec končnice C* proti Češki (Glasgow; 14.00 v živo na BBC)
  • Skupina E: Poljska proti zmagovalcu play-offa B* (Dublin; ob 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina E: Španija proti Švedski (Bilbao; ob 20.00 v živo na BBC)
torek 16. junija
  • Skupina F: zmagovalec play-offa A ali D* proti Portugalski (Budimpešta; 17:00 v živo na ITV)
  • Skupina F: Francija proti Nemčiji (München; ob 20.00 v živo na ITV)
sreda 17. junija
  • Skupina B: Finska proti Rusiji (Sankt Peterburg; ob 14.00 v živo na BBC)
  • Skupina A: Turčija proti Walesu (Baku; 17.00 v živo na BBC)
  • Skupina A: Italija proti Švici (Rim; ob 20.00 v živo na ITV)
četrtek 18. junija
  • Skupina C: Ukrajina proti zmagovalcu končnice D ali A* (Bukarešta; 14.00 v živo na ITV)
  • Skupina B: Danska proti Belgiji (København; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina C: Nizozemska proti Avstriji (Amsterdam; 20.00 v živo na BBC)
petek 19. junija
  • Skupina E: Švedska proti zmagovalcu play-offa B* (Dublin; 14.00 v živo na BBC)
  • Skupina D: Hrvaška proti Češki (Glasgow; ob 17. uri v živo na BBC)
  • Skupina D: Anglija proti zmagovalcu končnice C* (London; ob 20.00 v živo na ITV)
Sobota 20. junija
  • Skupina F: zmagovalec play-offa A ali D* proti Franciji (Budimpešta; 14.00 v živo na BBC)
  • Skupina F: Portugalska proti Nemčiji (München; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina E: Španija proti Poljski (Bilbao; ob 20. uri v živo na BBC)
nedelja 21. junija
  • Skupina A: Italija proti Walesu (Rim; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina A: Švica proti Turčiji (Baku; 17.00 v živo na ITV)
Ponedeljek, 22. junija
  • Skupina C: zmagovalec končnice D ali A* proti Nizozemski (Amsterdam; ob 17. uri v živo na ITV)
  • Skupina C: Ukrajina proti Avstriji (Bukarešta; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina B: Rusija proti Danski (København; ob 20. uri v živo na BBC)
  • Skupina B: Finska proti Belgiji (Sankt Peterburg; ob 20.00 v živo na BBC)
torek, 23. junija
  • Skupina D: Češka proti Angliji (London; ob 20.00 v živo na ITV)
  • Skupina D: Hrvaška proti zmagovalcu končnice C* (Glasgow; ob 20.00 v živo na ITV)
sreda 24. junija
  • Skupina E: zmagovalec play-offa B* proti Španiji (Bilbao; 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina E: Švedska proti Poljski (Dublin; ob 17.00 v živo na ITV)
  • Skupina F: Nemčija proti zmagovalcu končnice A ali D* (München; ob 20.00 v živo na BBC)
  • Skupina F: Portugalska proti Franciji (Budimpešta; ob 20.00 v živo na BBC)

Razpored izločilnih tekem: datumi in časi začetka

Sobota 27. junija
  • Osmina finala: 17.00 v Amsterdamu
  • Osmina finala: 20:00 v Londonu
nedelja 28. junija
  • Osmina finala: 17.00 v Budimpešti
  • Osmina finala: 20:00 v Bilbau
Ponedeljek, 29. junija
  • Osmina finala: 17:00 v Københavnu
  • Osmina finala: 20:00 v Bukarešti
torek 30. junija
  • Osmina finala: 17:00 v Dublinu
  • Osmina finala: 17:00 v Glasgowu
petek 3. julij
  • Četrtfinale: ob 17.00 v Sankt Peterburgu
  • Četrtfinale: ob 20.00 v Münchnu
Sobota 4. julij
  • Četrtfinale: 17.00 v Bakuju
  • Četrtfinale: ob 20.00 v Rimu
torek, 7. julij
  • Polfinale: ob 20:00 na Wembleyju v Londonu
sreda 8. julij
  • Polfinale: ob 20:00 na Wembleyju v Londonu
Finale Eura 2020
  • Kdaj: nedelja, 12. julij
  • Kje: stadion Wembley, London
  • Ura začetka: 20.00
  • TV kanal: BBC in ITV
Euro 2020 bo zdaj potekal od 11. junija do 11. julija 2021

Laurence Griffiths/Getty Images

Končnica za Euro 2020

Polfinale končnice bosta 26. marca 2020, finale pa 31. marca.

  • Pot A: Islandija, Romunija, Bolgarija ali Madžarska
  • Pot B: Bosna in Hercegovina, Severna Irska, Slovaška ali Republika Irska
  • Pot C: Škotska, Izrael, Norveška ali Srbija
  • Pot D: Gruzija, Belorusija, Severna Makedonija ali Kosovo
Žreb polfinala končnice Eura 2020
  • Pot A: Islandija proti Romuniji; Bolgarija proti Madžarski (zmagovalec obračuna Bolgarija proti Madžarski bo doma v finalu končnice na poti A)
  • Pot B: Bosna in Hercegovina proti Severni Irski; Slovaška proti Republiki Irski (zmagovalec dvoboja Bosna in Hercegovina proti Severni Irski bo doma v finalu končnice poti B)
  • Pot C: Škotska proti Izraelu; Norveška proti Srbiji (zmagovalec Norveške proti Srbiji bo gostil finale končnice poti C)
  • Pot D: Gruzija proti Belorusiji; Severna Makedonija proti Kosovu (zmagovalec Gruzije proti Belorusiji bo gostil finale končnice poti D)