Šest Narodov

Vodnik šestih narodov 2020: preložene tekme, razporedi, razpredelnica, rezultati, TV spored

Dve tekmi sta zaradi izbruha koronavirusa zdaj prekinjeni

Kapetani šestih narodov se vrstijo pred prvenstvom 2020

Kapetani šestih narodov se vrstijo pred prvenstvom 2020

Tolga Akmen/AFP prek Getty Images

Prvenstvo šestih narodov v ragbiju 2020 je ogroženo, ker je bilo drugo tekmo preloženo zaradi izbruha koronavirusa.



Tekma četrtega kroga Irske proti Italiji tega tedna ni končana, zdaj pa je tekma zadnjega kroga med Italijo in Anglijo 14. marca. tudi preloženo .

Glede na to, da je število smrtnih žrtev zaradi koronavirusa v Italiji zdaj v treh številkah, je italijanski premier Giuseppe Conte izdal odlok, da se navijačem prepove udeležba na vseh športnih dogodkih do 3. aprila, da bi preprečil širjenje virusa.

V izjava objavljeno v četrtek Organizatorji Six Nations so sporočili: Six Nations se seznanja z odlokom, ki ga je izdala italijanska vlada v zvezi z vsemi prihajajočimi športnimi dogodki v tej državi.

Sprejeta je bila odločitev o preložitvi treh tekem med Italijo in Anglijo [moške, ženske in U20], ki naj bi se zvrstile čez vikend, 13. 14. in 15. marca, z namenom, da se prestavijo na kasnejše datume.

Glede na informacije, ki so trenutno na voljo, bodo vse ostale tekme Six Nations potekale po načrtih.

Kot je bilo že rečeno, Six Nations v celoti namerava dokončati vseh 15 iger na vseh treh prvenstvih, ko bo čas dopuščal. Vzdrževali se bomo kakršnih koli objav o prestavljanju, medtem ko še naprej ocenjujemo situacijo.

Razporedi tega vikenda

Na sporedu sta še dve tekmi četrtega kroga. Anglija je v soboto na Twickenhamu gostila Wales in Škotska se v nedeljo na Murrayfieldu pomerita s Francijo.

  • Sobota, 7. marec: Anglija proti Walesu (16.45 GMT; v živo na ITV in S4C)
  • Nedelja, 8. marec: Škotska proti Franciji (15:00 GMT; v živo na BBC)
  • Irska proti Italiji: preloženo
Tekme petega kroga: sobota, 14. marca
  • Wales proti Škotski (14.15 GMT; BBC in S4C)
  • Francija proti Irski (20:00 GMT; BBC)
  • Italija proti Angliji: preloženo

––––––––––––––––––––––––––––––––– Za analizo največjih športnih zgodb - in a jedrnato, uravnoteženo preberite novice tedna - poskusite revijo The Week . Začnite preizkus še danes –––––––––––––––––––––––––––––––––

Rezultati, razporedi in TV vodnik

Rezultati prvega kroga
  • Wales 42 Italija 0
  • Irska 19 Škotska 12
  • Francija 24 Anglija 17
Rezultati drugega kroga
  • Irska 24 Wales 14
  • Škotska 6 Anglija 13
  • Francija 35 Italija 22
Rezultati tretjega kroga
  • Italija 0 Škotska 17
  • Wales 23 Francija 27
  • Anglija 24 Irska 12
Tekme četrtega kroga v soboto, 7. marca
  • Irska proti Italiji: preloženo
  • Anglija proti Walesu (16.45 GMT; ITV in S4C)
nedelja 8. marec
  • Škotska proti Franciji (15.00 GMT; BBC)
Tekmi petega kroga v soboto, 14. marca
  • Wales proti Škotski (14.15 GMT; BBC in S4C)
  • Francija proti Irski (20:00 GMT; BBC)
  • Italija proti Angliji: preloženo

––––––––––––––––––––––––––––––––– Za analizo največjih športnih zgodb - in a jedrnato, uravnoteženo preberite novice tedna - poskusite revijo The Week . Začnite preizkus še danes –––––––––––––––––––––––––––––––––

Reprezentanca Anglije, rezultati in razporedi

  • Napadalci: Luke Cowan-Dickie, Tom Curry, Tom Dunn, Ben Earl, Charlie Ewels, Ellis Genge, Jamie George, Ted Hill, Maro Itoje, George Kruis, Joe Launchbury, Courtney Lawes, Lewis Ludlam, Joe Marler, Alex Moon, Kyle Sinckler, Will Stuart, Sam Underhill, Mako Vunipola, Harry Williams
  • Hrbti: Elliot Daly, Ollie Devoto, Fraser Dingwall, Owen Farrell (kapetan), George Ford, George Furbank, Willi Heinz, Jonathan Joseph, Jonny May, Ollie Thorley, Manu Tuilagi, Jacob Umaga, Anthony Watson, Ben Youngs
Rezultati in razporedi Anglije
  • Nedelja, 2. februar: Francija 24 Anglija 17
  • Sobota, 8. februar: Škotska 6 Anglija 13
  • Nedelja, 23. februarja: Anglija 24 Irska 12
  • Sobota, 7. marec: Anglija proti Walesu (16.45 GMT; ITV in S4C)
  • Sobota, 14. marec: Italija proti Angliji - preloženo

Francoska reprezentanca, rezultati in razporedi

  • Napadalci: Dorian Aldegheri, Cyril Baille, Demba Bamba, Camille Chat, Anthony Etrillard, Jean-Baptiste Gros, Mohamed Haouas, Julien Marchand, Jefferson Poirot, Cyril Cazeaux, Killian Geraci, Bernard Le Roux, Boris Palu, Romain Paul Will Taofififenua, Gregory Alldritt, Dylan Cretin, Francois Cros, Alexandre Fischer, Sekou Macalou, Charles Ollivon, Selevasio Tolofua, Cameron Woki
  • Hrbti: Antoine Dupont, Maxime Lucu, Baptiste Serin, Louis Carbonel, Matthieu Jalibert, Romain Ntamack, Gael Fickou, Julien Heriteau, Virimi Vakatawa, Arthur Vincent, Gervais Cordin, Lester Etien, Gabriel Ngandebe, Damian Penaud, T Vincent Thomas, T Vincent Ratte Anthony Bouthier, Kylan Hamdaoui, Thomas Ramos
Francija rezultati in razporedi
  • Nedelja, 2. februar: Francija 24 Anglija 17
  • Nedelja, 9. februar: Francija 35 Italija 22
  • Sobota, 22. februarja: Wales 23 Francija 27
  • Nedelja, 8. marec: Škotska proti Franciji (15.00 GMT; BBC)
  • Sobota, 14. marec: Francija proti Irski (20.00 GMT; BBC)

Irska reprezentanca, rezultati in razporedi

  • Napadalci: Rob Herring, Ronan Kelleher, Dave Heffernan, Cian Healy, Dave Kilcoyne, Tadhg Furlong, Andrew Porter, Tom O'Toole, Jack McGrath, James Ryan, Iain Henderson, Devin Toner, Ultan Dillane, Peter O'Mahony, Josh van der Flier, CJ Stander, Max Deegan, Caelan Doris, Jack O'Donoghue
  • Hrbti: Conor Murray, John Cooney, Luke McGrath, Johnny Sexton (kapetan), Ross Byrne, Billy Burns, Bundee Aki, Robbie Henshaw, Garry Ringrose, Chris Farrell, Jacob Stockdale, Andrew Conway, Keith Earls, Dave Kearney, Jordan Larmour Will Addison
Irski rezultati in razporedi
  • Sobota, 1. februar: Irska 19 Škotska 12
  • Sobota, 8. februar: Irska 24 Wales 14
  • Nedelja, 23. februarja: Anglija 24 Irska 12
  • Irska proti Italiji: preloženo
  • Sobota, 14. marec: Francija proti Irski (20.00 GMT; BBC)

Italijanska reprezentanca, rezultati in razporedi

  • Napadalci: Luca Bigi (kapetan), Dean Bubb, Niccolo Cannone, Pietro Ceccarelli, Oliviero Fabiani, Danilo Fischetti, Marco Lazzaroni, Giovanni Licata, Andrea Lovotti, Johan Meyer, Sebastian Negri, Jake Polledri, Marco Riccioni, David Siccioni, Feder Siccioni Abraham Steyn, Federico Zani, Alessandro Zanni, Giosuè Zilocchi
  • Hrbti: Tommaso Allan, Mattia Bellini, Tommaso Benvenuti, Michelangelo Biondelli, Giulio Bisegni, Tommaso Boni, Callum Braley, Carlo Canna, Jayden Hayward, Matteo Minozzi, Luca Morisi, Edoardo Padovani, Guglielmo Palazzani, Mar Alberto Sartoli, Leonardo Sartoli
Italija rezultati in razporedi
  • Sobota, 1. februarja: Wales 42 Italija 0
  • Nedelja, 9. februar: Francija 35 Italija 22
  • Sobota, 22. februarja: Italija 0 Škotska 17
  • Irska proti Italiji: preloženo
  • Sobota, 14. marec: Italija proti Angliji - preloženo

Škotska reprezentanca, rezultati in razpored

  • Napadalci: Simon Berghan, Jamie Bhatti, Magnus Bradbury, Fraser Brown, Alex Craig, Luke Crosbie, Scott Cummings, Allan Dell, Cornell du Preez, Zander Fagerson, Grant Gilchrist, Jonny Gray, Tom Gordon, Nick Haining, Stuart McInally, Willem Nel , Jamie Ritchie, Rory Sutherland, Ben Toolis, George Turner, Hamish Watson
  • Hrbti: Darcy Graham, Chris Harris, Adam Hastings, Stuart Hogg (kapetan), George Horne, Rory Hutchinson, Sam Johnson, Huw Jones, Blair Kinghorn, Sean Maitland, Matt Scott, Byron McGuigan, Ali Price, Henry Pyrgos, Finn Russell, Kyle Steyn, Ratu Tagive
Rezultati in razporedi na Škotskem
  • Sobota, 1. februar: Irska 19 Škotska 12
  • Sobota, 8. februar: Škotska 6 Anglija 13
  • Sobota, 22. februarja: Italija 0 Škotska 17
  • Nedelja, 8. marec: Škotska proti Franciji (15.00 GMT; BBC)
  • Sobota, 14. marec: Wales proti Škotski (14.15 GMT; BBC in S4C)

Ekipa Walesa, rezultati in razporedi

  • Napadalci: Rhys Carre, Rob Evans, Wyn Jones, Elliot Dee, Ryan Elias, Ken Owens, Leon Brown, WillGriff John, Dillon Lewis, Jake Ball, Adam Beard, Seb Davies, Alun Wyn Jones (kapetan), Will Rowlands, Cory Hill , Aaron Shingler, Aaron Wainwright, Taulupe Faletau, Ross Moriarty, Josh Navidi, Justin Tipuric
  • Hrbti: Gareth Davies, Rhys Webb, Tomos Williams, Dan Biggar, Owen Williams, Jarrod Evans, Hadleigh Parkes, Nick Tompkins, Owen Watkin, George North, Josh Adams, Owen Lane, Johnny McNicholl, Louis Rees-Zammit, Le Jonah Halfpenny, Liam Williams
Rezultati in razporedi Walesa
  • Sobota, 1. februarja: Wales 42 Italija 0
  • Sobota, 8. februar: Irska 24 Wales 14
  • Sobota, 22. februarja: Wales 23 Francija 27
  • Sobota, 7. marec: Anglija proti Walesu (16.45 GMT; ITV in S4C)
  • Sobota, 14. marec: Wales proti Škotski (14.15 GMT; BBC in S4C)

––––––––––––––––––––––––––––––––– Za analizo največjih športnih zgodb - in a jedrnato, uravnoteženo preberite novice tedna - poskusite revijo The Week . Začnite preizkus še danes –––––––––––––––––––––––––––––––––