Šport

Zidane je v Madridu postal družinska zadeva

Son Enzo debitira na Bernabeu - in pomaga Realu do impresivne zmage Copa del Rey s 6:1

Enzo Zidane

Franck Fife/AFP/Getty Images

Zinedine Zidane je lahko v sredo zvečer slavil tako kot trener kot oče, saj je njegov sin Enzo (na zgornji sliki) zadel na svojem debiju za Real Madrid.

Evropski prvaki so se v revanško tekmo pokala Kralja odpravili z nepremagljivim vodstvom s 7:1 pred La Cultural y Deportivo Leoneso, trener pa je izkoristil tekmo, da je mlajšim članom svoje ekipe ponudil nekaj izkušenj v prvi ekipi, z Martinom Odegaardom. , Alvaro Tejero in Ruben Yanez.

Po premoru je množici Bernabeua predstavil svojega sina in 21-letnik je kmalu pokazal pridih očetovega sijaja, poskušal je pet minut prevesiti ruleto v drugo tretjino in se poigraval z neustrašnostjo mladosti.

Njegova nagrada je bil gol na sredini polčasa, ki je z 20 metrov streljal mimo vratarja gostov.

Real je zmagal s 6:1, Mariano Diaz je dosegel hat-trick, James Rodriguez pa je izkoristil redek nastop, ki se je prav tako zapisal v strelec.

Zmaga s skupnim rezultatom 13-2 nad tretjeligašem popelje Real v osmino finala Pokala kralja. V tekmovanju so pred nami še večji izzivi, a Zidane je v svoji drugi sezoni kot trener izjavil, da je navdušen nad tem, kako se je izkazalo njegovo mlado orožje.

'Ekipa je nocoj pokazala dober odnos in intenzivnost, še posebej glede na 7-1 s prve tekme,' je dejal. 'Odigrali smo resno tekmo, začeli močno in dosegli, kar smo želeli.'

Zidane je na vprašanje o nastopu svojega sina odgovoril: 'Če slečem trenerski klobuk, sem zelo vesel za svojega sina. Kot njegov trener sem zelo vesel tudi za Odegaarda, Alvara in Rubena ter za vse igralce, ki so nocoj opravili odlično delo. Seveda, ko pridem domov, se bomo pogovorili.'

Real se bo v soboto v El Clasicu pomeril z Barcelono, zato so bili takšni, kot so Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos in Luka Modrić, spočiti. Zmaga bi Los Merengues dvignila devet točk več od zagrenjenih tekmecev. 'Od jutrišnjega dne se bomo dobro pripravili,' je dejal Zidane. 'A karkoli se bo zgodilo, ne bo odločilno.'

Barcelona gre v tekmo z nizko samozavestjo, potem ko je v prvi tekmi zadnjega finala Copa del Rey remizirala proti tretjeligašu Herculesu z 1:1.

David Mainz je ekipo Segunde Division B postavil na prvo mesto, preden je 18-letni Carles Alena z izenačenjem prihranil rdečice Barcelone.

'To ni bil rezultat, ki smo si ga želeli,' je dejal trener Luis Enrique. 'Težko je zapreti tovrstne igre.'

Enrique je posnemal Zidanea pri počitku nekaterih njegovih ključnih igralcev pred El Clasicom, a tudi brez Lionela Messija, Luisa Suareza in Neymarja je bila to neprepričljiva igra s strani, zdaj brez zmage na zadnjih treh domačih tekmah.